21 მაისს, სასტუმრო "შერატონ მეტეხი პალასში" ჩატარდა დასკვნითი ღონისძიება საინფორმაციო კამპანიის პროექტისა - "ეთნიკური უმცირესობებისთვის უფასო იურიდიული სახელმწიფო სერვისების ხელმისაწვდომობა".
აღნიშნული საინფორმაციო კამპანია განახორციელა იურიდიული დახმარების სამსახურმა - შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრის აპარატის ორგანიზებით და მხარდამჭერი იყოს USAID/ Georgia-s, PITA-ს და UNAG -ის მხარდაჭერით.
შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოში მცხოვრები ეთნიკური უმცირესობების წარმომადგენელი ახალგაზრდები, რომლებიც ჩართული იყვნენ პროექტის განხორციელებაში. ისინი წინასწარ, იურიდიული დახმარების სამსახურის იურისტების მიერ ტრენერებად გადამზადდნენ. ჩატარდა ორი ათეული შეხვედრა მოსახლეობის სხვადასხვა ჯგუფთან როგორც უშუალოდ, ასევე - ონლაინ. შეხვედრებს საერთო ჯამში ეთნიკური უმცირესობების 500-მდე წარმომადგენელი დაესწრო.
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა და შერიგებისა და სამოქალაქო თანასწორობის საკითხებში საქართველოს სახელმწიფო მინისტრმა თეა ახვლედიანმა, მადლობა გადაუხადეს პროექტის მონაწილეებს და შესაბამისი სერტიფიკატები გადასცეს.

On May 21, at the Sheraton Metekhi Palace Hotel, there was held the final event of the Information Campaign Project - "Access to Free Legal Services for Ethnic Minorities". The information campaign was organized by the Legal Aid Service - organized by the Office of the State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality and supported by USAID / Georgia, PITA and UNAG.
The meeting was attended by young people, representatives of ethnic minorities living in Georgia, who were involved in the Project implementation. They were pre-trained by the Legal Aid lawyers. Two dozens of meetings were held with various groups of the population both online and offline. The meetings were attended by a total of 500 representatives of ethnic minorities.
Razhden Kuprashvili, Director of the Legal Aid Service, and Tea Akhvlediani, State Minister of Georgia for Reconciliation and Civic Equality, thanked the project participants and handed over the relevant certificates.