8 ოქტომბერს, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტში იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა და უნივერსიტეტის რექტორმა მერაბ ხალვაშმა ხელი მოაწერეს ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმს.
მემორანდუმის თანახმად, ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის სტუდენტების ლექცია-პრაქტიკულების ჩატარებისათვის იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ უზრუნველყოფილი იქნება აუცილებელი მატერიალურ-ტექნიკური რესურსი და ხელი შეეწყობა შესაბამისი სასწავლო კურსის სილაბუსით გათვალისწინებული პირობების წარმატებით განხორციელებას, საგანმანათლებლო პროგრამების შემუშავება–განახლების პროცესში თანამშრომლობას, ხოლო უნივერსიტეტის სამართლის ფაკულტეტის კურსდამთავრებულები სტაჟირებას გაივლიან ბათუმის იურიდიული დახმარების ბიუროში.
უნივერსიტეტი კი, თავის მხრივ, იღებს ვალდებულებას, დანიშნოს სალექციო და პრაქტიკული კურსის განხორციელების პროცესის მეთვალყურეობაზე უფლებამოსილი პირი - ფაკულტეტის სასწავლო პროცესის მართვის მენეჯერი; დაეხმაროს პრაქტიკის ობიექტს ნებისმიერი საკითხის გარკვევაში, რაც დაკავშირებული იქნება „სასწავლო კურსის“ სრულყოფილად განხორციელებისათვის; უნივერსიტეტის სტუდენტების აქტიურად იქნებიან ჩართული იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ სამართლებრივი ცნობიერების ასამაღლებელი პროექტების განხორციელებაში.

On October 8, Razden Kuprashvili, Director of the Legal Aid Service, and Merab Khalvashi, Rector of the Batumi State University, signed a Memorandum of Understanding at Batumi Shota Rustaveli State University.
Under the memorandum, the Legal Aid Service will provide the necessary material and technical resources for conducting lectures and practical courses for the students of Batumi Shota Rustaveli State University and will contribute to the successful implementation of the conditions provided in the syllabus of the relevant training course, promote the cooperation in the process of developing and updating educational programs; As to the University Law Faculty graduates, they will undergo probation at the Batumi Legal Aid Bureau.
In its turn, the University undertakes to appoint a person- faculty management manager who will be authorized to supervise the teaching and practical course implementation process and assist the practitioner in clarifying issues related to the full implementation of the "training course"; University students will be actively involved in the implementation of legal awareness projects conducted by the Legal Aid Service.