დღეს, 13 ოქტომბერს, საქართველოს ეროვნულ უნივერსიტეტში, გაფორმდა ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურსა და „შედარებითი სამართლის ქართულ-გერმანული ჟურნალს“ შორის.
დოკუმენტს ხელი მოაწერეს სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა, ჟურნალის გამომცემლებმა გიორგი ჟორჟოლიანმა და სულხან გამყრელიძემ.
მხარეები შეთანხმდნენ, რომ განხორციელდება სასწავლო-საგანამანათლებლო პროექტები ორივე მხარისთვის მნიშვნელოვან, სხვადასხვა აქტუალურ საკითხებზე, ჩატარდება ერთობლივი სამუშაო შეხვედრები, სემინარები, კონფერენციები, კველევები საერთო ინტერესების სფეროში შემავალ საკითხებზე.
მემორანდუმის ფარგლებში, ჟურნალში გამოქვეყნდება იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატების მიერ მომზადებული სტატიები გარკვეულ სამართლებრივ საკითხებთან დაკავშირებით. თავის მხრივ, ჟურნალის წარმომადგენელები მიიღებენ მონაწილეობას იურიდიული დახმარების სამსახურის რადიოპროეტქში "სამართლებრივი რჩევები".

A memorandum was signed with the Georgian-German magazine
Today, on October 13, a Memorandum of Understanding was signed between the LEPL Legal Aid Service and the „Georgian-German Journal of Comparative Law“at Georgian National University.
The document was signed by Razhden Kuprashvili, Director of the LAS, and Giorgi Zhorzholiani and Sulkhan Gamkrelidze, the publishers of the journal.
The parties agreed on implementing educational projects on various issues relevant to both parties, joint workshops, seminars, conferences, research on issues of common interest. Under the memorandum, the journal will publish articles by legal aid attorneys on certain legal issues. For their part, the representatives of the journal will take part in the Legal Aid Service radio project "Legal Advice".
The memorandum entered into force upon its signature by the parties and is valid until its cancellation.