აჭარისწყლის სკოლის მოწავლეებს პარალეგალები შეხვდნენ
2 დეკემბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ ინიცირებული მოძრაობის „ვაქციოთ კანონი ყველასათვის ხელმისაწვდომი“-ს ფარგლებში,  USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამის მხარდაჭერით, პარალეგალებთან ერთად მორიგი შეხვედრა გაიმართა, ხელვაჩაურის მუნიციპალიტეტის სოფელ აჭარისწყლის საჯარო სკოლაში.
სკოლის მოსწავლებთან მთავარი განსახილველი თემები გახლდათ: ბავშვთა უფლებები, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულება, ბულინგი, ინკლუზიური განათლება და სხვადასხვა მათთვის საინტერესო სამართლებრივი საკითხები. ასევე, პარალეგალებმა მოსწავლეებს იურიდიული დახმარების სამსხურის სერვისებსა და აპლიკაციის LAS Georgia-ს შესახებ მიაწოდეს დეტალური ინფორმაცია.
შეგახსენებთ, რომ პროექტ პარალეგალის ფარგლებში, არაიურისტი პირები, იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ დაგეგმილი გადამზადების პროგრამის გავლის შემდეგ, ახორციელებენ მოსახლეობისათვის პირველადი სამართლებრივი კონსულტაციის გაწევას, რაც განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია საზოგადოების სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებისა და მართლმსაჯულებაზე თითოეული ადამიანის ეფექტური ხელმისაწვდომობის უზრუნველყოფისათვის.

On December 2, within the framework of the "Let's make the law accessible to everyone" movement initiated by the Legal Aid Service, with the support of the USAID Rule of Law Program, another meeting with paralegals was held in the public school of Achariskali village of Khelvachauri municipality.
The main topics discussed with school students were: children's rights, juvenile justice, bullying, inclusive education, and various legal issues of interest to them. Also, paralegals provided students with detailed information about legal aid services and the LAS Georgia application.
We would remind you that within the framework of the Paralegal project, non-lawyers, after completing the training program planned by the Legal Aid Service, provide primary legal consultation to the population, which is particularly important for raising the legal awareness of society and ensuring effective access to justice for each person.