ბათუმის N 15 საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის პარალეგალებთან ერთად გაიმართა შეხვედრა
17 მარტს, ქალაქ ბათუმის N 15 საჯარო სკოლის მოსწავლეებისთვის პარალეგალებთან ერთად გაიმართა შეხვედრა. იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ ინიცირებული მოძრაობის „ვაქციოთ კანონი ყველასათვის ხელმისაწვდომი“-ს ფარგლებში.
პარალეგალებმა სკოლის მოწავლეებს გააცნეს, ბავშვის უფლებათა კოდექსიდან გამომდინარე აქტუალური საკითხები, ბულინგი და  ინკლუზიური განათლება. ასევე მიმოიხილეს ქალთა მიმართ ძალადობის პრევენციის მექანიზმები. შეხვედრა წარიმართა მოსწავლეების აქტიური ჩართულობით.
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ არასრულწლოვნებს მიაწოდა ინფორმაცია  ბავშვთა უფლებების, ბულინგის, არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების და ოჯახში ძალადობის შესახებ. შეხვედრის ბოლოს გაიმართა საინტერესო დისკუსია.  ასევე, გააცნო მათ იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები და აპლიკაციის შესახებ.
მადლობას ვუხდით USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამას, პროექტის დაფინანსებისა და მნიშვნელოვანი მხარდაჭერისათვის

A meeting was held at the 15th public school of Batumi
On March 17, a meeting with paralegals was held for students of Batumi public school #15.  As  part of the "Let's make the Law accessible to All" movement, initiated by the Legal Aid  Service(LAS), the paralegals addressed  the school  students to current concerns stemming  from the Code of Children's Rights, bullying and inclusive education. The prevention strategies for violence against women were also examined.
The meeting went  with active participation of the students. Director of the Legal Aid Service, David Simonia, spoke  to minors about children's rights, bullying, juvenile justice and domestic violence.