თბილისის მე-60 სკოლაში შეხვედრა ჩატარდა
27 მაისს იურიდიული დახმარების სამსახურის და გაეროს ქალთა ორგანიზაციის პროექტის “გენდერული თანასწორობა საქართველოსთვის“ ფარგლებში თბილისის მე - 60 საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან ჩატარდა შეხვედრა.
სამსახურის წარმომადგენლებმა სკოლის მოსწავლეებს გააცნეს შემდეგი თემები: ბავშვის უფლებები, ქალთა უფლებები, ბულინგის სახეები და ინკლუზიური განათლების მნიშვნელობა.
შეხვედრა წარიმართა მოსწავლეების აქტიური ჩართულობით. სკოლის მოსწავლეებს გავაცანით იურიდიული დახმარების სამსახურის შესახებ დეტალური ინფორმაცია, ჩვენი სერვისები და მიმდინარე პროექტები.

The meeting was held in the 60th school of Tbilisi
On May 27 of this year,  meeting with the students of  Tbilisi  public school #60  was conducted  as part  of "Gender Equality for Georgia”-  the Legal Aid Service and UN Women's Organization's initiative.
The Service representatives introduced the school students to the following topics: the  child's rights, Women's  Rights, types of bullying and the importance of inclusive education.
The meeting was held with the active participation of students. We gave schoolchildren comprehensive  information about the Legal Aid Service, our offers, and current projects.