2025 წლის 18 მარტს გაიმართა იურიდიული დახმარების საბჭოს სხდომა, სადაც საბჭოს წევრთა ხმათა უმრავლესობით იურიდიული დახმარების საბჭოს თავმჯდომარედ არჩეული იქნა რამაზ ჩინჩალაძე.
რამაზ ჩინჩალაძე, რამდენიმე წელია იურიდული დახმარების საბჭოს წევრია საქართველოს ადვოკატთა ასოციაციის ქვოტით. მასთან და საბჭოს სხვა წევრებთან ერთად სამსახურში არაერთი მნიშვნელოვანი პროექტი განხორციელდა.
ასევე, საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს თანამშრომელთაგან საქართველოს იუსტიციის მინისტრის მიერ საბჭოს წევრად წარდგენილი იქნა იუსტიციის მინისტრის მოადგილე ბექა ძამაშვილი.
ამჟამად იურიდიული დახმარების საბჭოს მოქმედი წევრები არიან: გიორგი ჩაკვეტაძე(სამსახურის ბიუროების), ირაკლი გვარამაძე (სახალხო დამცველი აპარატი), ელენე ღუდუშაური (სახალხო დამცველი აპარატი), პავლე აბაიაძე (ადვოკატთა ასოციაცია), თორნიკე ბაქრაძე (ადვოკატთა ასოციაცია).

The Legal Aid Council has a new chairperson!
At a meeting of the Legal Aid Council on March 18, 2025, Ramaz Chinchaladze was elected  the Chairperson by the majority of the Council members.
With the Georgian Bar Association's quota, Ramaz Chinchaladze has been a member of the Legal Aid Council for a number of years. Numerous significant projects have been carried out in the Service in collaboration with him and other Council members.
Additionally, the Georgian Minister of Justice nominated Beka Dzamashvili, the Deputy Minister of Justice, as a member of the Council from among the Ministry of Justice's staff.