აუდიტის სახელმწიფო სამსახურში შეხვედრა ჩატარდა
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი ოთარ ჩახუნაშვილი  საქართველოს გენერალურ აუდიტორ გიორგი გაბიტაშვილს შეხვდა.  გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე უწყებრივი  თანამშრომლობის  საკითხები განიხილეს.
აღინიშნა, რომ სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის გაზრდილი მანდატის  ფარგლებში მნიშვნელოვანია იურიდიული დახმარების სამსახურთან მჭიდრო თანამშრომლობა ისეთ საკითხებთან დაკავშირებით, როგორიცაა პერსონალურ მონაცემთა დაცვა, საჯარო დაწესებულებებში ინტერესთა შეუთავსებლობა, მოქალაქეთა უფლებებისა და ინტერესების უკეთ რეალიზაციისა და ცნობიერების ამაღლების მიზნით ერთობლივი პროექტების განხორციელება, თანამშრომელთა გადამზადება, სამართლებრივ საკითხებზე  კონსულტაციების ერთიანი მიდგომების და სტანდარტების დანერგვა და სხვა.
შეხვედრას ესწრებოდნენ იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორის პირველი მოადგილე  ლიკა კობალაძე, მოადგილე გელა გელაშვილი და გენერალური აუდიტორის მოადგილეები - გიორგი ბადაშვილი და სოფიო დვალიშვილი.

The Director of the Legal Aid Service(LAS), Otar Chakhunashvili, met with the Auditor General of Georgia, Giorgi Gabitashvili. During the introductory meeting, the parties discussed matters related to institutional cooperation.
It was noted that within the scope of the State Audit Office's expanded mandate, close cooperation with the Legal Aid Service is essential on a number of issues such as personal data protection, conflicts of interest in public institutions, implementation of joint projects to better realize citizen rights and raise their awareness, staff training, implementation of unified approaches and standards for legal consultations, and many more.
The meeting was attended by the First Deputy Director of the Legal Aid Service, Lika Kobaladze, Deputy Director Gela Gelashvili, and Deputy Auditors General Giorgi Badashvili and Sofio Dvalishvili.