ვიზიტი წეროვნის დევნილთა დასახლებაში
14 ივნისს, იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთა–მთიანეთის ბიუროს იურისტებმა საინფორმაციო შეხვედრა გამართეს წეროვანში მცხოვრებ დევნილებთან.
საინფორმაციო შეხვედრის ფარლგებში, საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა მოქალაქეებს მიაწოდეს ინფორმაცია ნარკოდანაშაულისთვის გათვალისწინებული სამართლებრივი პასუხისმგებლობის შესახებ. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა დევნილთა დასახლების მიმდებარე ტერიტორიაზე ველურად მზარდი მარიხუანას მოხმარების  რისკებზე.
მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატები თემატურ საინფორმაციო შეხვედრებს პერიოდულად მართავენ, რაც საზოგადოების  სამართლებრივი ცნობიერების ამაღლებას და დანაშაულის პრევენციას ემსახურება.

Visit at IDPs Settlement in Tserovani
On June 14, the LAS Mtskheta-Mtianeti Bureau lawyers carried out information meeting with IDPs living in the collective settlement of Tserovani.
In the framework of the meeting, the public lawyers informed the citizens about legal responsibility envisaged for committing a drug crime. The focus was made on risks of marihuana plants which grow naturally in the nearby territory of the settlement.
The LAS Mtskheta-Mtianeti Bureau lawyers periodically carry out information meetings with the aim to raise legal awareness of the society and to prevent committing a crime.