თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს იურიდიული კონსულტაციისა და სამართლებრივი დახმარების მისაღებად მომართა შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირმა, თ. კ–მ, რომელსაც სურდა რამდენიმე წლის წინ, მისივე ნების გამოვლენის გარეშე გასხვისებუ..
კახეთის–სიღნაღის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი არჩილ ტუხაშვილი, 2017 წლის ივნისის თვიდან სავალდებულო დაცვის წესით იცავდა საგარეჯოს ერთ-ერთ სოფელში მცხოვრები, ეროვნებით აზერბაიჯანელი მამაკაცის - მ.მ.-ს ინტერესებს. ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, გიორგი მდინარაძის დახმარებით, მკვლელობის მცდელობისთვის ძებნილი პირი, რომელსაც ბრალის დამტკიცების შემთხვევაში 7-დან 15 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებოდა, სრულად გამართლდა. სასამართლო განხილ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, გიორგი შერმადინის დახმარებით, აფხაზეთიდან დევნილ ოჯახს გრძელვადიანი საცხოვრებელი ექნება. აფხაზეთიდან დევნილი კ.ფ-ს ოჯახი ზუგდიდში მდებარე სტამბის შენობაში, გაუსაძლის პირობებში ცხოვრო..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, ირმა ინასარიძის დახმარებით, გორში მცხოვრები რ.ბ, რომელსაც ბრალდება საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 177-ე მუხლის (ქურდობა) რამდენიმე ეპიზოდში ჰქონდა წარდგენილი, ორივე ინსტანციის სასამართლომ უდან..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ვლადიმერ გამრეკელაშვილი, თითქმის ორი წლის განმავლობაში, სხვადასხვა ინსტანციის სასამართლოში იცავდა სოციალურად დაუცველი ოჯახების მონაცემთა ერთიან ბაზაში რეგისტრირებული მოქალაქეების ი.ბ.–ს და გ.მ&ndash..
მიმდინარე წლის ივნისის თვეში, თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტს, ლევან ცალუღელაშვილს დახმარებისთვის მომართა სოციალურად დაუცველმა მოქალაქე ლ. პ.-მ, რომელმაც განაცხადა, რომ სამი წლის წინ მოინათლა სამების საკათედრო ტ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, თამარ კუპატაძის დახმარებით, სოციალურად დაუცველი არასრულწლოვნის მამად მისი ბიოლოგიური მამა აღიარეს. არასრულწლოვანის მარტოხელა დედა, სოციალურად დაუცველი მ.რ. 2015 წელს ფიქტიურად დაქორწინდა ინდოეთის მოქ..
თელავის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, ირინე იჩუკაიძის დახმარებით, ბრალდებული ა. ჯ-ის საქმე გადაკვალიფიცირდა და ის 8 წლის ნაცვლად სასჯელაღსრულებით დაწესებულებაში 4 წელს გაატარებს. ბრალდების მიხედვით, ა.ჯ-მა ფიზიკური დაპირისპირებისას ..
სამეგრელოს - ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტის, სალომე ჯანჯღავას დახმარებით, მოქალაქე ნ.კ-ის უძრავი ქონება, რომელიც ამავდროულად მისი ერთადერთი თავშესაფარია, აუქციონზე გატანას გადაურჩა. ბენეფიციარს სესხისა და იპოთეკის ხელშე..