ერაყის მოქალაქემ ს.ს.მ.ჯ., სამშობლო დატოვა იქ არსებული საომარი მოქმედებების გამო. 2015 წელს მას საქართველოში ჰუმანიტარული სტატუსი მიენიჭა. 2018 წელს, იმ საფუძვლით, რომ ერაყში ვითარება გაუმჯობესებულია, საქართველოს დევნილთა განსახლებისა და ოკუპირ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს იურიდიული კონსულტაციისა და სამართლებრივი დახმარების მისაღებად მომართა გადახდისუუნარო პირმა გ.ხ–მ, რომელიც აღნიშნავდა, რომ მის საკუთრებაში არსებული უძრავი ქონება, რომელიც იპოთეკით ჰქონდა დატვირთული..
ეგვიპტელი კოპტი, ჰ.ა.ზ.ა.ე იძულებული გახდა წარმოშობის ქვეყანა მის მიმართ განხორციელებული მუქარის გამო დაეტოვებინა. კერძოდ, მისი ძმის ყოფილმა მეუღლემ ჰ.ა.ზ.ა.ე-ს ბრალი დასდო ძმისშვილების გატაცებაში, შემდეგ კი ლიკვიდაციით დაემუქრა. ეგვიპტის არაბთა რ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი გიორგი მდინარაძე 2 წლის განმავლობაში იცავდა ნ.მ-ის ინტერესებს, რომელსაც ბრალად ედებოდა ავტომობილის მოძრაობის უსაფრთხოების წესის დარღვევა, რამაც მესამე პირის ჯანმრთელობის დაზიანება გამოიწვია.&nb..
სამეგრელოს-ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსი რომან კეიდია თითქმის ერთი წლის განმავლობაში იცავდა ზუგდიდში მცხოვრები მ.ხ.-ს ინტერესებს. მას ბრალი წარდგენილი ჰქონდა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 377-ე მუხლის მე-2 ნაწილით (აღწერილ, დაყ..
თბილისში მცხოვრები სოციალურად დაუცველი ოჯახის წევრი დ.კ. სოციალურ დახმარებას 3 წლის განმავლობაში იღებდა. 2017 წლის მაისში, ოჯახის გეგმიური შემოწმების საფუძველზე, დ.კ-ს მაღალი სარეიტინგო ქულები განესაზღვრა, რის გამოც შეუწყდა ფულადი სოციალური დახმარება..
სოციალურად დაუცველთა ერთიან ბაზაში რეგისტრირებული ოჯახის წევრებმა -ძმებმა გ.გ.-მ და დ.გ.-მ, რომელიც ამავე დროს შეზღულული შესაძლებლობის მქონე პირია, სამართლებრივი დახმარებისთვის მიმართეს თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს. ძმები რამდენიმე წლის გა..
სამეგრელოს-ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ზაზა კვირკველია, შსს ფოთის საქალაქო სამმართველოს მიმართვის საფუძველზე იცავდა ძებნაში მყოფი ბრალდებულის, გ. ც.-ს ინტერესებს. მას ბრალი ედებოდა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 1261–ე მუ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ინგა ნოზაძე ახორციელებდა მარტოხელა პენსიონერი მოქალაქეების ე.გ. და ნ. გ.-ს ინტერესების დაცვას სოციალური მომსახურების სააგენტოსთან მიმდინარე დავაში. ორივე პენსიონერი, წლების განმავლობაში,..
2019 წლის 18 იანვარს თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს სამართლებრივი დახმარებისთვის მომართა სოციალურად დაუცველმა მოქალაქე კ.კ–მ, რომელსაც სურდა ადმინისტრაციული სამართალდარღვევის თაობაზე თბილისის საქალაქო სასა..