2025 წლის 18 ნოემბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურის გორის ბიუროს კონსულტანტი ნინო მასურაშვილი და ადვოკატი გერმანე ადუაშვილი იმყოფებოდნენ ქარელის მუნიციპალიტეტის სოფლებში - საღოლაშენში, ბრეთსა და დირბში, რომელიც ოკუპირებული ზონის მიმდებარე სოფელია.
საღოლაშენის საჯარო სკოლაში გამართულ შეხვედაზე ადვოკატებმა სკოლის მოსწავლეებსა და მასწავლებლებს გააცნეს იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, რომელიც უშუალოდ ბავშვის უფლებათა დაცვის კოდექსსა და არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსს უკავშირდება. ასევე უპასუხეს მოსწავლეების მიერ დასმულ კითხვებს.
ბრეთსა და დირბში ადგილობრივ მოსახლეობასთან შეხვედრები იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო კამპანიის ფარგლებში ჩატარდა. საზოგადოებრივმა ადვოკატებმა ორივე სოფლის მოსახლეობას მიაწოდეს ინფორმაცია უფასო სამართლებრივი დახმარების ხელმისაწვდომობის და იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების შესახებ. შემდეგ კი, მობილური საკონსულტაციო ცენტრის გამოყენებით, ჩატარდა ინდივიდუალური იურიდიული კონსულტაციები კონფიდენციალურობის დაცვით.
ღონისძიება ჩატარდა გაეროს განვითარების პროგრამისა და გერმანიის მთავრობის მხარდაჭერით.
მობილური საინფორმაციო და საკონსულტაციო კამპანია შიდა ქართლის ზონაში კვლავ გრძელდება. მომდევნო კვირაში ჩვენი სამსახურის "მობილური ოფისი" კასპის მუნიციპალიტეტის სოფლებში ჩავა.

Meetings were held in Sagolasheni, Breti and Dirb
On November 18, 2025, Nino Masurashvili, a consultant from the Gori Bureau of the Legal Aid Service, and Germane Aduashvili, an attorney, visited the villages of Kareli Municipality - Sagholasheni, Breti, and Dirbi,  adjacent to the occupied zone.
At a meeting held at the Sagholasheni Public School, the lawyers introduced the services of the Legal Aid Service (LAS)  directly related to the Code of Protection of the Rights of the Child and the Code of Juvenile Justice. They also answered the questions asked by the schoolchildren.
Meetings with the local population in Breti and Dirbi were held as part  of the Legal Aid Service’s mobile consulting  campaign. Public lawyers provided the population of both villages with information about the availability of free legal aid and the LAS  current  services.
Then, using the mobile consulting  center, individual legal consultations were held in complete confidentiality.
The event was held with the support of the United Nations Development Program and the German Government.
The mobile information and consultation campaign in the Shida Kartli zone continues. Next week, our Service  "mobile office" will arrive in the villages of Kaspi Municipality.