26 დეკემბერს, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP Georgia) და გერმანიის მთავრობის (Deutsche Botschaft Tiflis გერმანიის საელჩო) მხარდაჭერით, თბილისში მდებარე "უკრაინულ სახლში" გაიმართა შეხვედრა უკრაინელ ლტოლვილებთან.
იურიდიული დახამრების სამსახურის სპეციალიზებულ საქმეთა ბიუროს ადვოკატმა თეა ყაულაშვილმა ინდივიდუალური სამართლებრივი კონსულტაციები გაუწია დაინტერესებულ პიროებს. კითხვები ძირითადად ეხებოდა საქართველოს შრომით კანონმდებლობაში შეტანილ ცვლილებებს, რომელიც 2026 წლის 1 მარტიდან ამოქმედდება და საქართველოში დასაქმებულ უცხოელთა საქმიანობის რეგულაციას ეხება.
შეხვედრას ესწრებოდნენ გაეროს განვითარების პროგრამის UNDP პროექტების კოორდინატორი ვანო ჩიტაშვილი და იურიდიული დახმარების სამსახურის ინფორმაციის, ანალიტიკისა და საერთაშორისოს ურთიერტობებია დეპარტამენტის უფროსი მაია ნოზაძე.

On December 26, the United Nations Development Program UNDP Georgia and the German Government Deutsche Botschaft Tiflis, the German Embassy Tbilisi, supported a meeting with Ukrainian refugees, held at the "Ukrainian House" in Tbilisi.
Individual legal consultations were given to interested parties by Tea Kaulashvili, an attorney from the Legal Aid Service's Specialised Cases Bureau. The majority of the questions focused on the changes to Georgia's Labour Law, which will go into effect on March 1, 2026 and regulate foreign workers' activities in Georgia.
Maia Nozadze, Head of the Legal Aid Service' Information, Analytics, and International Relations Department, and Vano Chitashvili, UNDP Project Coordinator, attended the conference.