მცხეთის რაიონულმა სასამართლომ სრულად დააკმაყოფილა მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, ნათია ბერძენიშვილის მოთხოვნა, რომელიც ძალადობის მსხვერპლი, შშმ პირი ბავშვისთვის მორალური ზიანის ასანაზღაურებლად, ძალადობაში მსჯავრდადებულისაგან 15 000, ხ..
მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი გიორგი თოთაძე, მცხეთა-მთიანეთის პრობაციის ბიუროს წარდგინებით, ჩაერთო მოქალაქე ი. ძ.-ს საქმეში, რომელიც 17 - ჯერ არ გამოცხადდა პრობაციის სამსახურის თიანეთის ბიუროში და სასამართლოს მიერ დაკისრებული, მასზე და..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი სოფია ჯოლოხავა, სასამართლოში, თითქმის ორი წლის განმავლობაში იცავდა კუბის მოქალაქის -ა.ჰ.ო.-ს ინტერესებს. ბენეფიციარის განცხადებით, ის კუბაში პოლიტიკური დევნილია და საქართველოში თავშესაფარს ითხოვს, თუმცა ..
ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ნათია ქვარცხავა ზუგდიდის რაიონულ სასამართლოში იცავდა ოთხი არასრულწლოვანი დედმამიშვილის ინტერესებს. ბავშვები ცხოვრობენ დედასთან, მამა კი ძალადობის ბრალდებით 2022 წელს იქნა დაკავებული და საპატიმროში ს..
სსიპ სახელმწიფო ზრუნვისა და ტრეფიკინგის მსხვერპლთა, დაზარალებულთა დახმარების სააგენტოს მცხეთა-მთიანეთის რეგიონული ცენტრის სოციალურმა მუშაკმა მცხეთის რაიონულ სასამართლოს მიმართა სამი არასრუწლოვანი ბავშვის დედისაგან განცალკევების თაობაზე და მცი..
ახალციხის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი პაატა მანველიშვილი იცავდა ბრალდებულ გ.ჩ.-ს ინტერესებს. სისხლის სამართლის საქმე მიმდინარეობდა სისხლის სამართლის კოდექსის 373-ე მუხლით. საქმის მასალების გაცნობის და ბრალდებულთან არაერთი კონსულტაცი..
სპეციალიზებულ საქმეთა ბიუროს ადვოკატ ლალი ეუაშვილის ძალისხმევით შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვის უსახლკარო ოჯახს საცხოვრებელი ფართით დაკმაყოფილების შანსი გაუჩნდა. იძულებით გადაადგილებულ ე.ბ-ს სამი შვილი ჰყავს, აქედან ერთი - შშმ პირია. ოჯახი ი..
იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის - ზვიად ქობალავას ძალისხმევით, ზუგდიდის რაიონულმა სასამართლომ უდანაშაულოდ ცნო ბენეფიციარი დ. ა., რომელსაც ბრალი საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180-ე მუხლის მესამე ..
სპეციალიზებულ საქმეთა ბიუროს ადვოკატმა თეა ყაულაშვილმა საქმე მოიგო მისი დაცვის ქვეშ მყოფის - ს.ს.-ს სასარგებლოდ. საქმე ეხებოდა “სიტყვისა და გამოხატვის თავისუფლების შესახებ“ საქართველოს კანონიდან გამომდინარე დავას, რომელიც თბილისის საქა..
სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის ოზურგეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი იამზე მემარნიშვილი სასამართლოს განჩინების საფუძველზე ჩაერთო ლანჩხუთში მცხოვრები ლ.ც.-ს საქმეში. არასრულწლოვანი ბავშვების მამა პოლიციამ საკუთარ საცხოვრებელი სახლ..

The child was turned back to her home
A lawyer from the Mtskheta Legal Aid Bureau  Natia Berdzenishvili represented the interests of the minor girl both  in the Mtskheta District Court, then in the Tbilisi Court of Appeal. The child was initially separated by the Mtskheta Distr..
2025-03-27
Zugdidi Bureau Success
Members of a family displaced from Abkhazia applied to the Zugdidi Legal Aid Bureau to receive legal advice and draft  a legal document. The family consists of a mother, father, and a minor child. The parents sought  to divide the land p..
2025-02-26
The case won by Akhaltsikhe Bureau
A socially vulnerable, single pensioner T.B.  in need of  returning  his   property, applied to Akhaltsikhe Legal Aid Bureau for assistance.   Public attorney,  Tinatin Diakonashvili was involved in the case. T.Diakonash..
2024-10-23
Natia Berdzenishvili, an  attorney of the Mtskheta Legal Aid Bureau won a case
Natia Berdzenishvili, an  attorney of the Mtskheti Legal Aid Bureau, was appointed to represent  a disabled child,  who was a victim of child abuse and its  parent demanded 15,000 GEL from the police as moral reparations.  No..
2024-10-18
The case won by Natia Berdzenishvili
The Mtskheta District Court fully satisfied the request of Natia Berdzenishvili, Mtskheta Legal Aid Bureau attorney, who demanded payment of  15,000 GEL from the person convicted of violence, to  a disabled child, as a  compensation of..
2024-10-01
The case of separation of children was resolved in the Mtskheta District Court in favour of the beneficiary, taking into account the position of the attorney
The social worker of the Mtskheta-Mtianeti Regional Center of the Agency for State Care and Assistance for the Victims of Human Trafficking appealed to the Mtskheta District Court regarding the separation of three minors from their mother and extensi..
2024-08-06
The succesful case n Akhaltsikhe Bureau
Akhaltsikhe Legal Aid Bureau attorney Paata Manvelishvili represented the accused G.C. in the court. Article 373 of the Criminal Code was applied to the criminal case. After familiarising with the case materials and holding multiple meetings with ..
2024-07-19
Lali Euashvili won a case in Tbilisi city court
Due to the efforts of the attorney of the Bureau of Specialized Affairs, Lali Euashvili, the homeless family of a disabled child had a chance to secure housing.  Internally displaced E.B. has three children, one of them is a disabled person. ..
2024-06-12
Zviad Kobalava won a case in Zugdidi
With the efforts of Zviad Kobalava, the attorney  of the LAS Zugdidi Legal Aid Bureau, the Zugdidi District Court found the beneficiary,  D. A.  not guilty, of the charges brought against him under Article 180 of the Criminal Cod..
The attorney  of the Bureau of Specialized Affairs, Tea Kaulashvili, won the case
The attorney  of the Bureau of Specialized Affairs, Tea Kaulashvili, won the lawsuit  in favor  S.S., whom  she represented.    The issue concerned the disagreement over the Georgia Law "On Freedom of Speech and ..