ოჯახში ძალადობის მსხვერპლმა მოქალაქე ე.მ.–მ დახმარებისთვის მიმართა იურიდიული დახმარების სამსახურის კახეთის–სიღნაღის იურიდიული დახმარების ბიუროს. ბენეფიციარს, სამართლებრივი კონსულტაციის გაწევის შემდეგ, საჭირო დოკუმენტები ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მოწვეულ საზოგადოებრივ ადვოკატთა რეესტრის ადვოკატი გიორგი ბერიძე თბილისის საქალაქო სასამართლოში იცავდა მოქალაქე მ. ქ.–ს ინტერესებს. მას ბრალი წარდგენილი ჰქონდა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 26..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი მაია დადვანი ახორციელებდა სოციალურად დაუცველი მარტოხელა დედის, ქ.ყ. –ს ინტერესების დაცვას. კერძოდ, ბენეფიციარი მისი არასრულწლოვანი შვილის – 2013 წელს დაბადებული ა.მ.–ს ..
2018 წლის მაისში დასრულდა სასამართლო პროცესი დედოფლისწაყაროს რაიონის სოფელ ოზაანში 2014 წლის იანვარში მომხდარ ფაქტთან დაკავშირებით. სისხლის სამართლის საქმეში ბრალდებულ ქალბატონს, აღნიშნულ სოფლეში მცხოვრებ ც.ლ–ს, სავალდებულო წესით იცა..
კახეთის–თელავის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ლალი ჩაველაშვილი რამდენიმე 2014 წლიდან იცავდა თელავში მცხოვრები ბრალდებულის პ.ს–ს ინტერესებს. საბრალდებო დასკვნის მიხედვით, 2014 წლის სექტემბერში, პ.ს–მ, &nbs..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატს მევლუდ ჯანჯღავას 2018 წლის თებერვალში სავალდებულო წესით დაევალა არასრულწლოვანი ბრალდებულის ლ. –ბ–ს დაცვა. საბრალდებო დასკვნის მიხედვით, სამართლადამცველებმა ლ.ბ. დააკავეს მეტრო &..
იურიდიული დახმარების მცხეთა–მთიანეთის ბიუროს უფროსი ალუდა ბუჩუკური 2016 წლიდან სავალდებულო წესით იცავდა ბრალდებული ქალის, ნ. ს.–ს ინტერესებს. მას საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 360–ე მუხლით (თვითნებობა) ჰქონდა ბრალი წა..
სამეგრელოს–ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს იურიდიული კონსულტაციის მიღებისა და სარჩელის შედგენის მიზნით მიმართა მოქალაქე თ. ლ–მ, რომელიც მცირეწლოვანი ბავშვის მამაა, რეგისტრირებულია გუდაუთის რაიონში, ვერ ფლობს ქართულ ენას, ა..
მიმდინარე წლის მარტში იურიდიული დახმარების სამსახურის სამეგრელოს–ზუგდიდის ბიუროს დახმარებისთვის მიმართა აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგილებულმა, სოციალურად დაუცველმა პირმა – ს. ჯ.–მ, რომლის ოჯახი წლებია ელოდება დევნილთა გრძე..
სამეგრელოს–ზუგდიდის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატმა ნათია ქვარცხავამ წარმატებით დაასრულა აფხაზეთიდან დევნილი მოქალაქეების სამართლებრივი საკითხების მოგვარება, რაზეც ბოლო რამდენიმე თვის განმავლობაში მუშაობდა. 2018 წლის თებერვალში ზუგდიდი..