თბილისში, გლდანის რაიონში მდებარე სადავო საცხოვრებელი ბინის პრივატიზების დროისათვის, რ.შ.–სთან ერთად ცხოვრობდნენ მისი ძმისშვილი გია შ., რომელიც ბინაში ჩაწერილი იყო 1984 წლიდან, ამ უკანასკნელის მეუღლე ნ.ჭ. (არარეგისტრირებული ქორწინებიდან) და შვი..
შსს საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტის სამეგრელოსა და ზემო სვანეთის სამმართველოს მომართვის საფუძველზე, 2017 წლის მარტის თვიდან იურიდიული დახმარების სამსახურის სამეგრელო–ზუგდიდის ბიუროს ადვოკატი გვანცა შელია დაინიშნა მოქალაქე რ.ს–..
2017 წლის აგვისტოს თვეშიიურიდიული დახმარების მცხეთა–მთიანეთის ბიუროს სამართლებრივი დახმარებისთვის მიმართა ქ. მცხეთში მცხოვრებმა, სოციალურად დაუცველთა ერთიან ბაზაში რეგისტრირებულმა მოქალაქე ვ.ჭ–მ. თავდაპირველად, ზეპირი..
ქვემო ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი მაია ნოზაძე 2017 წლის ივნისიდან იცავდა საქართველოს მოქალაქე, ეროვნებით აზერბაიჯანელი, რ.ხ–ს ინტერესებს, რომელსაც ბრალი წარდგენილი ჰქონდა ნარკოტიკული საშუალების უკანონო შეძენა–შენახვისთვის..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი თეა ყაულაშვილი თითქმის ერთი წლის განმავლობაში სხვადასხვა ინსტანციაში ახორციელებდა სომალელი გოგონას მეიკო მ. მ. ი. ჰ.–ს ინტერესების დაცვას. ბენეფიციარმა იურიდიული დახმარების სამსხურ..
როგორც ცნობილია, იურიდიული დახმარების შესახებ საქართველოს კანონის მე–5 მუხლის პირველი ნაწილის მიხედვით „იურიდიული დახმარება უზრუნველყოფილია კანონით პირდაპირ გათვალისწინებულ შემთხვევებში, აგრეთვე ამ კანონით დადგენილი წესით, თუ ბრალდე..
მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ქეთევან თალაკვაძე მოქალაქე გ.წ.–ს ინტერესებს თითქმის ერთი წლის განმავლობაში სასამართლოში იცავდა. 2016 წლის დეკემბერში გ.წ. ნასვამ მდგომარეობაში მართავდა ავტომობილს და არასა..
თბილისის ბიუროს ადვოკატებმა ორი საქმე მოიგეს 2017 წლის 8 ნოემბერს ადვოკატთა პროფესიულ დღეს, იურიდიული დახმარების სამსახურის ადვოკატების დამსახურებით, სასამართლომ ორ საქმეზე გამამართლებელი განაჩენი გამოიტანა: სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახურის..
2017 წლის 31 ოქტობმერს თბილისის საქალაქო სასამართლომ განიხილა ბრალდებულ ა.რ.–ს საქმეს. ბრალდებულის ინტერესებს იცავდა თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი იოსებ ნატროშვილი. ამ საქმესთან დაკავშირებით, 8 თვის განმავლ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის ქვემო ქართლის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატების - ი.ბენიას, გ.ბოგვერაძის, მ.კუპატაძის, ს.ჯაფარიძის და ზ.დალაქიშვილის - დახმარებით, ყაჩაღობაში ბრალდებული ლ.ყ. სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. საზოგადოებრივ ადვოკატე..