მოქალაქე ე.ს.-ს ბრალი ჰქონდა წარდგენილი სისხლის სამართლის კოდექსის 108-ე მუხლით, ბ.ბ.-ის განზრახ მკვლელობისთვის. იმ საფუძვლით რომ ე.ს. თავს არიდებდა სასამართლოში გამოცხადებას, მისი დაცვა იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატს, ირმა ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის იმერეთის-ქუთაისის ბიუროს ადვოკატი, ვალერი კვანტალიანი, იცავდა მოქალაქე ზ.ვ.-ს, რომელსაც ბრალი ედებოდა სისხლის სამართლის კოდექსის 126-ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით გათვალისწინებულ დანაშაულში (ოჯახში ძალადობა), რაც საზო..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისი ბიუროს ადვოკატი, აკაკი ლომსაძე, ახორციელებდა სოციალურად დაუცველი და, მხედველობის პრობლემების გამო, შეზღუდული შესაძლებლობების მქონე პირის, დ.მ.–ის, ინტერესების დაცვას თბილისის საქალაქო სასამართლოში, მემკვი..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, ვლადიმერ გამრეკელაშვილის, ძალისხმევით, ცხინვალის რეგიონიდან დევნილმა გ.რ.–მ პირველი ინსტანციის სასამართლოში მოიგო ეკონომიკის სამინისტროსა და პრეზიდენტის ადმინისტრაციასთან არსებული დავა,..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, ირმა ინასარიძის, ძალისხმევით, თაღლითობისთვის ნასამართლები არასრულწლოვანი – გ.მ., რომელსაც ძარცვაში ედებოდა ბრალი, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. წარდგენილი ბრალდების მიხედვით, გ...
იურიდიული დახმარების სამსახურის ქვემო ქართლის ბიუროს ადვოკატი, არჩილ ცაგურია, იცავდა რ.მ.–ს და რ.ო.–ს, რომელთაც ბრალი ედებოდათ წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ქურდობის მცდელობაში, რასაც შესაძლოა, გამოეწვია მნიშვნელოვანი მატერიალური ზიან..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, მევლუდ ჯანჯღავას, დახმარებით, წარსულში ქურდობისთვის ნასამართლები ა.ლ, რომელსაც სხვისი მოძრავი ნივთის ფარულად დაუფლებაში ედებოდა ბრალი, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. წარდგენილი ბრალდებ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის ქვემო ქართლის ბიუროს ადვოკატის, იოსებ ჯამასპიშვილის, ძალისხმევით, ოჯახში ძალადობაში ბრალდებული, პ.ა., სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. პ.ა.–მ, ბრალის წაყენების დროს, თავი სრულად სცნო დამნაშავედ. ბრალდებულის ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, სულხან კომახიძის, ძალისხმევით, წარსულში ძარცვისთვის ნასამართლები არასრულწლოვანი თ.ს., რომელსაც ბრალი იმავე დანაშაულის ჩადენაში ედებოდა, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. წარდგენილი ბრალდე..