როგორც ცნობილია, 2016 წლის 1 აგვისტოდან ამოქმედდა კანონი, რომელიც მიწის რეგისტრაციას ამარტივებს და მას მოქალაქეთათვის მაქსიმალურად ხელმისაწვდომს ხდის. საკანონმდებლო ცვლილებების მიზანია აღმოიფხვრას სირთულეები, რომლებსაც მიწის ნაკვეთების მფლობელები ქონ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთა–მთიანეთის ბიუროს დახმარებისთვის მიმართა მცხეთის რაიონში ერთ–ერთ სოფელში მცხოვრებმა მარტოხელა დედამ თ.პ– მ, რომელიც არარეგისტრირებულ ქორწინებაში იმყოფებოდა გ.ძ.–სთან. წყვ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ინგა ნოზაძე თბილისის საქალაქო სასამართლოში ახორციელებდა სოციალურად დაუცველი ბენეფიციარის თ. შ.–ს ინტერესების დაცვას. სარჩელი მოზადდა სსიპ სოციალური მომსახურების სააგენტოს და ..
2017 წლის ივნისში მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს დახმარებისთვის მომართა მცხეთის რაიონის ერთ–ერთ სოფელში მცხოვრებმა მ.ა.–მ, რომელიც შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე პირის, მოქალაქე ა.ა.–ს დედაა და ა..
2017 წლის 14 ნოემბერს მოქალაქემ მიმართა ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს და ითხოვა სამართლებრივი დახმარება ყოფილ მეუღლესთან ქონებრივ დავაში. ბიუროს კონსულტანტმა მაია დარასელიამ გაუწია კონსულტაცია და შეადგინა სარჩელი. საქმეს განიხილავდა ხაშურის რაიონ..
2010 წლიდან იურიდიული დახმარების სამსახური უფასო საადვოკატო მომსახურებას უწევს პირებს, თუ სასამართლო განიხილავს საქმეს მათი სტაციონარში მოთავსების ან/და ვადის გაგრძელების საკითხს – არანებაყოფლობითი ფსიქიატრიული დახმარების მიზნით. თბილისის იუ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი, აკაკი ლომსაძე თბილისის საქალაქო სასამართლოში ერაყის რესპუბლიკის მოქალაქის, საქართველოში თავშესაფრის მაძიებელი პირის – ი.ფ.ჰ.დ–ს ინტერესებს იცავდა. საქართვ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი მაია დადვანი, მოქალაქის მომართვის საფუძველზე ახორციელებდა გადახდისუუნარო, თბილისში მცხოვრები ა. ო. –ს ინტერესების დაცვას. სსიპ სოციალური მომსახურების სააგენტოს ვაკე-საბურთალოს სოციალური მომსახურების..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი აკაკი ლომსაძე თითქმის ორი წლის განმავლობაში ახორციელებდა სოციალურად დაუცველი პირის, ნ. შ.–ს ინტერესების დაცვას, მისი ორი არასრულწლოვანი შვილის სასარგებლოდ – ბავშვები..
იურიდიული დახმარების სამსახურის სამცხე–ჯავახეთის ბიუროს ადვოკატი ტარიელ ბალაბანიშვილი შსს ადიგენის რაიონული სამმართველოს მომართვის საფუძველზე 2017 წლის ივნისიდან იცავდა ფსიქიკური ნაკლის მქონე დ. თ.–ს ინტერესებს. ბრალდების დასკვნის თანა..