თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი თამარ კუპატაძე საქართველოს მოქალაქე ძ. შ.–ს ინტერესებს იცავდა საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა განსახლებისა და ლტოლვილთა სამინისტროს წინააღმდეგ მიმდინარე დავ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატმა მაია დადვანმა თბილისის საქალაქო სასამრთლოში განახორციელა აფხაზეთიდან იძულებით გადაადგილებული პირის, პენსიონერ ა.გ.–ს ინტერესების დაცვა. საქართველოს ოკუპირებული ტერიტორიებიდან..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი თამარ კუპატაძე ახორციელებდა საქართველოს მოქალაქის ნ. მ.–სა და მისი არასრუწლოვანი შვილის ქ. მ.–ს ინტერესების დაცვას მამობის დადგენის თაობაზე. საქმის მასალებით გაირკვა, რომ 2015 წლ..
ქვემო ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ზურაბ დალაქიშვილი რამდენიმე თვის განმავლობაში სავალდებულო წესით იცავდა ბრალდებულ დ. ბ.–ს, რომელიც თავს არიდებდა სამართალდამცავ ორგანოში გამოცხადებას. მას ბრალი წარდგენილი ჰქონდა &nb..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ლევან მარსაგიშვილი სავალდებულო წესით იცავადა მოქალაქე მ.მ–ს ინტერესებს. მას ბრალი წარდგენილი ჰქონდა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 180–ე მუხლით (თაღლითობა).ბრალდების დადგე..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი იოსებ ნატროშვილი გასულ წელს სავალდებულო წესით იცავადა მოქალაქე გ.გ–ს ინტერესებს, რომელსაც ბრალი წარდგენილი ჰქონდა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 273–ე პრიმა მუხლის პირველი ნაწილით (მარ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ნინო ხეცაძე, მოქალაქის მომართვის საფუძველზე ახორციელებდა ორი შვილის მამის, მოქალაქე ბ. ჩ.-ს ინტერესების დაცვას. ბ. ჩ. თავისი მეუღლისაგან, ლ. ხ.–სგან ითხოვდა განქორწინებას, ალიმენტის გადახდის და..
მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ქეთევან თალაკვაძე 2015 წლის 24 დეკემბერიდან მცხეთის რაიონულ სასამართლოში სავალდებულო წესით იცავდა მოქალაქე ვ. ო. –ს &nbs..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი პაატა მეხრიშვილი რამდენიმე თვის განმავლობაში იცავდა გადახდისუუნარო მოქალაქის, ლ. თ.–ს ინტერესებს თბილისის საქალაქო სასამართლოში. სახლმწიფო ბრალდების თანახმად, ბენეფიციარს საქართველოს სისხლის სამართლ..
თბილისის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ირაკლი ესიავას 2015 წლის 12 აგვისტოს დაევალა მოქალაქე ს.ჯ.–ს ინტერესების დაცვა თბილისის საქალაქო სასამართლოში. მას ბრალი წარდგენილი ჰქონდა საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 22..