იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, ირმა ინასარიძის, ძალისხმევით, პაატა ხ., რომლსაც მსჯავრი დაედო საქართველო-სომხეთის სახელმწიფო საზღვრის უკანონო გადაკვეთის მცდელობისათვის, უზენაესი სასამართლოს მიერ გამართლდა. ჯერ – თბ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, იოსებ ნატროშვილის, დახმარებით, სახელმწიფო ქონების მითვისებაში ბრალდებული ე.ა. სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. დანაშაული, რომლის გამოც ე.ა.–ს მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა დაიწ..
სოციალურად დაუცველმა მოქალაქემ ზ.ო–მ, რომელმაც სახელმწიფო იურიდიული დახმარების სამსახურის უფასო მომსახურებით ისარგებლა, შემოსავლების სამსახურს სასამართლოში დავა მოუგო. ზ.ო., მძიმე ეკონომიური მდგომარეობის გამო, ოჯახის რჩენის მიზნით, იძულებული..
მარტოხელა, სოციალურად დაუცველმა პენსიონერმა ლუბა ტ.–მ, რომელმაც სახელმწიფო იურიდიული დახმარების სამსახურის უფასო მომსახურებით ისარგებლა, სასამართლოში დავა მოიგო. ლუბა ტ.–ს სურდა სასარჩელო განცხადების მომზადება შენგელი მ.–ის წინაა..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, თეა ყაულაშვილის, დახმარებით, მოქალაქე მ.ხ., რომელიც ერთი თვის მანძილზე უკანონოდ ჰყავდათ მოთავსებული ფსიქიატრიულ დაწესებულებაში, თბილისის სააპელაციო სასამართლოს გადაწყვეტილებით სტაციონარიდან გ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთა–მთიანეთის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატის, მურმან ნიკოლეიშვილის, დახმარებით, ქურდობის მცდელობაში ბრალდებულის, კობა პ.–ის მიმართ, სისხლისსამართლებრივი დევნა შეწყდა. საქმის მასალების მიხედვით, დაზარ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს დახმარებისთვის მიმართა მოქალაქე იამზე ა.–მ, რომელსაც სურდა სასარჩელო განცხადების მომზადება მოპასუხე სს „საქართველოს რკინიგზის“ წინააღმდეგ. 1994 წლის 1 ოქტომბერს, სამტრედიიდან თბილის..
იურიდიული დახმარების სამსახურის სამცხე–ჯავახეთის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატის, პაატა მანველიშვილის, დახმარებით, დარიკო შ., რომელსაც განსაკუთრებით მძიმე დანაშაულის შეუტყობინებლობისათვის 4 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებოდა, სასამართლოს მი..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატის, აბელ გეგიას, დახმარებით, დევნილთა ოჯახმა მოიგო სასამართლო დავა, რომელიც საცხოვრებელი ფართით უზრუნველყოფის საკითხს ეხებოდა. აფხაზეთიდან დევნილმა მზიური ქ.–მ იურიდიული დ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატის, გიორგი მდინარაძის, დახმარებით, ლ.ჩ., რომელიც ექიმის დანიშნულების გარეშე ნარკოტიკული ნივთირების მოხმარების ბრალდებით იძებნებოდა, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. საქმის არს..