იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, თეა ყაულაშვილის, ძალისხმევით, აფხაზეთიდან დევნილმა ნინო ყ.–მ ყოფილ მეუღლესთან ქონებრივი დავა მოიგო. დევნილმა ქალმა იურიდიული დახმარების სამსახურს მიმართა მას შემდეგ, რაც მისმა ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატის, მამუკა ბასილაშვილის, დახმარებით, ძარცვის მცდელობაში ბრალდებული თამაზ მ., რომელსაც ხუთიდან რვა წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებოდა, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. თამა..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატის, დიანა ფირუმიანის, დახმარებით, ძარცვის მცდელობაში ბრალდებული თამაზ მ., რომელსაც ხუთიდან რვა წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებოდა, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. თამაზ მ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატის, ბექარ როგავას, დახმარებით, ქურდობაში ბრალდებული რომეო ზ. სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. 2007 წელს – ძარცვისთვის და 2013 წელს ქურდობისთვის ნასამართლებ პრობაციონერს,..
იურიდიული დახმარების სამსახურის იმერეთის–ქუთაისის ბიუროს საზოგადოებრივი ადვოკატი სოფიო ყუბანეიშვილი სამართლებრივ დახმარებას უწევდა ზ. ბ.-ს. 2014 წლის 14 სექტემბერში, ერთ-ერთ შპს-სა და ზ. ბ.-ს შორის გაფორმდა შრომითი ხელშეკრულება, რომლის თანახმად..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, თეა ყაულაშვილის, დახმარებით, სიერა–ლეონეს რესპუბლიკის მოქალაქეს – მ.ბ.ჯ.–ს, რომელსაც ლტოლვილთა სამინისტრომ თავშესაფრის მინიჭებაზე ორჯერ უთხრა უარი, სასამართლომ ლტოლვილის სტა..
ჯანმრთელობის განზრახ მსუბუქ დაზიანებაში ბრალდებული სასამართლომ უდანაშაულოდ ცნო. სამტრედიის რაიონულ სასამართლოში ბრალდებულ ი.თ-ს ინტერესებს იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს ადვოკატი, ოთარ რუხაძე, იცავდა. ი. თ.–ს ბრალდების მხარე..
იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს ადვოკატი ირაკლი შენგელია ქუთაისის სააპელაციო სასამართლოში მსჯავრდებულ ს.თ.-ს ინტერესებს იცავდა. ს.თ.-ს პირველი ინსტანციის სასამართლომ 20 წლით თავისუფლების აღკვეთა მიუსაჯა. მას ბრალი ედებოდა განზრახ მკვლ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის აჭარის ბიუროს ადვოკატის, დავით გოგვაძის, დახმარებით, თემურ ქ.–ს, რომელსაც მსჯავრი დაედო სხვისი ნივთის განადგურებასა და ქურდობაში, სასჯელი შეუმსუბუქდა. თემურ ქ.–ს მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა რამდენი..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთა–მთიანეთის ბიუროს ადვოკატის, ქეთევან თალაკვაძის, დახმარებით, ზვიად ა., რომელსაც ბრალი ედებოდა ბინაში მფლობელის ნების საწინააღმდეგოდ შესვლაში, ცემაში, ასევე – სიცოცხლის მოსპობისა და ჯანმრთელობის დაზიან..