იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, ხათუნა ჩხაიძის, დახმარებით, მურთაზ თ., რომელსაც ბრალი ედებოდა თავისუფლების აღკვეთის დაწესებულებიდან გაქცევაში, სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. მურთაზ თ.–ს 1978 წელს მიესაჯა&..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, თეა ყაულაშვილის, ძალისხმევით, მარტოხელა დედამ, ინგა გ.–მ, მოუგო დავა საქართველოს ოკუპირებული ტეროტიროებიდან იძულებით გადაადგილებულ პირთა, განსახლებისა და ლტოლვილთა სამინისტროს (დევნილთა..
იურიდიული დახმარების სამსახურის სამცხე–ჯავახეთის ბიუროს კონსულტანტის, თინათინ დიაკონაშვილის, დახმარებით, მოქალაქეებმა ნათელა და ირმა გ.–ებმა ქონებრივი დავა მოიგეს. დებს – ნათელა და ირმა გ.–ებს საკუთრების უფლებით ეკუთვნოდათ ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის სამეგრელოს–ფოთის ბიუროს ადვოკატის, დავით გოგუას დახმარებით, ბრალდებულ მოგელი ყ.–ს მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა შეწყდა. მოგელი ყ.–ს ბრალი ედებოდა სსსკ–ს 265–ე მუხლის მესამე ნაწილის ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთა–მთიანეთის ბიუროს კონსულტანტი, ირინე ბარბაქაძე, ალიმენტთან დაკავშირებულ დავაში, ორი ინსტანციის სასამართლოში, სოციალურად დაუცველ ცირიკო მ.–ს იურიდიულ დახმარებას უწევდა. ირინე ბარბაქაძის ძალისხმევით,..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მოწვეული საზოგადოებრივი ადვოკატების ბესიკ ტალახაძის და მაია ჯულაყიძის დახმარებით, ორი ბრალდებული გამართლდა. ბესიკ ტალახაძე იცავდა დავით კ.–ს, რომელსაც ბრალი ედებოდა წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი ყ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი, სულხან კომახიძე, იცავდა ზაზა ს.–ს, რომელსაც ბრალი დაედო საქართველოს სისხლის სამართლის კოდექსის 19–109–ე მუხლის პირველი ნაწილის „დ“ ქვეპუნქტით (განზრახ მკვლელობა ს..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი, მათიკო ხურციძე, იცავდა იმედა ბ.–ის ოჯახს, რომელსაც სოციალური შემწეობა შეუწყდა. იმედა ბ.–ის ოჯახი, როგორც სოციალურად დაუცველი, შემწეობას 2015 წლის თებერვლამდე იღებდა. 2015 წლის ი..
იურიდიული დახმარების სამსახურის ქუთაისის ბიუროს ადვოკატი, პავლკე კაკაბაძე, იცავდა ბადრი ო.–ს, რომელსაც ბრალი ედებოდა სისხლის სამართლის კოდექსის 1261 მუხლის II ნაწილის „ბ“ და „ე“ ქვეპუნქტებით გათვალისწინებულ ქმედებაში, რა..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მოწვეული საზოგადოებრივი ადვოკატის, ბესიკ ტალახაძის, ძალისხმევით, წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ჩადენილი ქურდობისთვის მსჯავრდებული აკაკი ჩ. უზენაესი სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. აკაკი ჩ. ადრე ნასამართლები ა..