იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი, თამარ გაჩეჩილაძე, იცავდა შოთა გ.-ს, რომლის მიმართ სისხლისსამართლებრივი დევნა ექიმის დანიშნულების გარეშე ნარკოტიკული ნივთიერების მოხმარების გამო დაიწყო. შოთა გ. ნარკოტიკული ნივთიერების შეძენ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის აჭარის ბიუროს ადვოკატი, დავით გოგვაძე, იცავდა აბესალომ ტ.-ს, რომელსაც დიდი ოდენობით ნარკოტიკული ნივთიერების შეძენა-შენახვისათვის 7-დან 12 წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებოდა. ბრალდებული აღიარებდა და ინანიებდა დან..
ნიზამი მ.-ს სარგებლობაში არსებული სასოფლო-სამეუნეო დანიშნულების მიწის ნაკვეთის საკუთრებაში დარეგისტრირება სურდა. თუმცა, დოკუმენტებში არსებული ხარვეზის გამო, რეგისტრაციაზე უარს ეუბნებოდნენ. მოქალაქემ დახმარებისთვის მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრს მი..
იურიუდიული დახმარების სამსახურის ზესტაფონის ბიუროს ადვოკატი, ფატმარ არზიკიანი, ქურდობაში ბრალდებული ზაირა დ.-ს ინტერესებს იცავდა. ზესტაფონის რაიონულმა სასამართლომ ბრალდებული დამნაშავედ ცნო და სასჯელის სახით 3 წლით თავისუფლების აღკვეთა განუსაზღვრა...
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი, გიორგი მდინარეძე, იცავდა არასრულწლოვან გიორგი ა.-ს, რომელსაც ბრალი ედებოდა წინასწარი შეთანხმებით ჯგუფის მიერ ქურდობის მცდელობაში. საქმეში ჩართვის მომენტისათვის, დაწყებული იყო გამოძიება, დაი..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთის ბიუროს კონსულტაციისთვის მიმართა ლენა ქ.-მ, რომელსაც ბინის პრივატიზება სურდა. მის პრობლემას წარმოადგენდა დოკუმენტებში არსებული ხარვეზი, კერძოდ, ბინის ორდერში ჩაწერილი მისი ოჯახის წევრთა სახელები და გვარები..
იურიუდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი, ნინო ტაბატაძე, ქურდობაში ბრალდებულ არასრულწლოვანს - ზაზა ჯ.-ს იცავდა. საქმეზე ჩატარებული იყო საგამოძიებო მოქმედებები. დაიკითხნენ დაზარალებული და მოწმეები. ბრალდებული აღიარებდა და ინა..
იურიდიული დახმარების სამსახურის აჭარის ბიუროს ადვოკატის, ნუგზარ გრძელიძის, დახმარებით, ემილ ხ., რომელსაც ბრალი ბინაში შეღწევისა და ჯანმრთლების დაზიანების 5 ეპიზოდში ედებოდა, ნაწილობრივ გამართლდა. საქმის მასალების მიხედვით, ემილ ხ.-მ, გამოძიებისთვი..
იურიდიული დახმარების სამსახურის კახეთის ბიუროს ადვოკატი, გია ფარადაშვილი, იცავდა ეკატერინე გ.-ს, რომელსაც ბრალი ედებოდა ქურდობაში. საქმის მასალების მიხედვით, ეკატერინე გ.-მ ახლობლებთან სტუმრობისას მასპინძლის ხელჩანთიდან ამოიღო და ფარულად დაეუფლა 1..
აიგუნ მ.-მ კონსულტაციისათვის იურიდიული დახმარების სამსახურის მარნეული საკონსულტაციო ცენტრს მიმართა. მას სურდა თავისი ორი არასრულწლოვანი შვილის სასარგებლოდ ბავშვების მამას ალიმენტის გადახდა დაკისრებოდა. ქალმა მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრის დახმარე..