სოციალურად დაუცველმა გოჩა გ.-მ კონსულტაციისათვის იურიდიული დახმარების სამსახურის ზესტაფონის ბიუროს მიმართა. მისი განმარტებით, ახლობლის - კახაბერ გ.-ის თხოვნით, რამდენიმე საფინანსო ორგანიზაციიდან გამოიტანა კრედიტები, რომელთა დაფარვაც კახაბერ გ.-ს უნდა..
აიგუნ მ.-მ კონსულტაციისათვის იურიდიული დახმარების სამსახურის მარნეული საკონსულტაციო ცენტრს მიმართა. მას სურდა თავისი ორი არასრულწლოვანი შვილის სასარგებლოდ ბავშვების მამას ალიმენტის გადახდა დაკისრებოდა. ქალმა მარნეულის საკონსულტაციო ცენტრის დახმარე..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატი, იმედა ქარქაშაძე, იცავდა ჰერკულეს ჩ.-ს და გია მ.-ს, რომელთაც ბრალი ედებოდათ ბინაში შეღწევით ჩადენილ ქურდობაში. საქმე ეხებოდა 1995 წელს მომხდარ დანაშაულს, რომლისთვისაც აღნიშნული პირები ძებნაშ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის მცხეთა–მთიანეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს კონსულტანტის, ნათია ბერძენიშვილის ძალისხმევით, თეიმურაზ ხ.–მ, რომელიც წლების მანძილზე კუთვნილი ხელფასის მიღებას და სამივლინებო ხარჯების ანაზღაურებას ვერ ახერხებდ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის შიდა ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, იოსებ გაბარაევის ძალისხმევით, პრობაციონერი ვასილ ბ. პირობითი მსჯავრის გაუქმებასა და განაჩენით დანიშნული სასჯელის აღსრულებას გადაურჩა. 2011 წელს, თელავის რაიონულმა ..
იურიდიული დახმარების სამსახურის შიდა ქართლის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატის, მაია გრიგოლიშვილის დახმარებით, არასრულწლოვან ნინო ა.–ს მიმართ აღკვეთის ღონისძიება არ იქნა შეფარდებული. საქმის მასალების მიხედვით, 2013 წლის 15 იანვარს, ქ. გო..
იურიდიული დახმარების სამსახურის თბილისის ბიუროს ადვოკატის, მამუკა ბასილაშვილის, ძალისხმევით, თაღლითობაში ბრადებული 80 წლის ელენე კ. სასამართლოს მიერ სრულად გამართლდა. საზოგადოებრივი ადვოკატი, მამუკა ბასილაშვილი, ელენე კ.-ს ჯერკიდევ 2011 წლიდან იცა..
იურიდიული დახმარების სამსახურის ზუგდიდის ბიუროს ადვოკატის, მარინე შენგელიას, ძალისხმევით, ცეცხლსასროლი იარაღის უკანონო შეძენა-ტარებისათვის მსჯავრდებულ ილია გ.-ს სასჯელი შეუმსუბუქდა. საზოგადოებრივი ადვოკატის, მარინე შენგელიას დაცვისქვეშ მყოფი, ილია..